LogoZPPchm

Україна, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Бикова 22д,
тел/факс:  (067) 638 53 93, (068) 776 22 77

У далекому 2016 ми почали впровадження роздільного збору вторинної сировини у середніх навчальних закладах. З перших зустрічей із дітьми стало зрозуміло, що започаткування потрібної справи це не стільки про освіту, скільки про створення умов - від вивозу до баків. Перекладати всю відповідальність на екосвідомість дітей було не просто нечесно, а й підступно. Тож, хоча ні баки, ні благоустрій не були у сфері наших компетенцій, своєю соціальною відповідальністю ми вирішили не чекати ідеальних зручностей згори, а запропонували домовлятися горизонтально. Від нас - безкоштовний набір екоурн з кантором та мішками в обмін на здачу чистої сортованої сировини. В таку модель за 4 роки повірили та перевірили близько 100 закладів, в тому числі дошкільні та позашкільні. Про екологічні та економічні досягнення ми писали раніше.

106428159 598086834452581 230020748496036633 n

І дорослі й діти погоджувалися в розподілення функцій задля взаємної користі.
Тож, недивно, що часом інші організації почали цікавитися можливістю долучитися.
Лінію чесності ми продовжили і в комунікації з ОСББ, університетами, вуличними заходами. І запропонували їм той самий вивіз та мішки, але покреативити самим щодо урн, адже в них більше досвіду та вмінь ніж у дітей.
Як і в роботі зі школами були такі, що обурювалися чому все не дається на блюдечку, зводивши партнерство лише до наших зобов'язань купувати весь непотріб. Але знайшлися й ті, що підтвердили свої наміри і словом, і ділом, та продемонстрували, що на місці якоїсь нестачі часто є можливість для креативу та якості.

Так у 2018 в Криворізькому економічному інституті ДВНЗ “КНЕУ імені Вадима Гетьмана” студентська ініціатива Green Power of the University змайструвала коробки для збору та розробила програму заохочення "Сортуй, збирай, обмінюй", згідно з якою 25 ПЕТ-пляшок або алюмінієвих бляшанок можна обміняти на 100 балів, а 0,5 кг макулатури - на 125 балів. У свою чергу за 100 балів можна отримати БЕЗКОШТОВНИЙ стаканчик чаю, за 200 балів - каву, за 300 балів - солодощі.

кнеу

 

уныверУ тому ж 2018 році й багатоповерховий будинок по вул. Січеславській теж вирішили не чекати, а діяти. Наочно й оригінально оформили ємності для збирання вторинної сировини Коробки знаходяться в приміщенні будинку, між прольотами. Так вони захищені і від атмосферних явищ та вандальних зазіхань.
І головне — дисциплінують не кидати собі ж під носа бруд, який лишатиме неприємний запах.


Про успіх цієї моделі вже писали та висвітлювали не тільки ми, а регіональні ЗМІ. Адже це не тільки красиво — а й прибутково.
Енергоефективні лампи, фарби, господарський інвентар — такі були перші надбання активу за правильне поводження з відходами рік тому.
Успішна справа надихає і набирає обертів. Ремонт цоколю та закупівля чорнозему для благоустрою прибудинкової території - теперішні напрямки й здобутки небайдужих до своєї оселі людей.
Певні, ми ще не раз почуємо про їх завзяту діяльність та матимемо нагоду поставити за приклад.

січеславська
Час забивати баки!
Вирішили організаторки й організатори фестивалю "Артішок" та Eco-day в Зелений квадрат.
І були - абсолютно праві.
Саме вони продемонстрували яскравий та практичний варіант організації роздільного збору відходів для вуличних дійств.
Знову ж, самотужки зробивши їх для себе та своїх гостей, отримали найкращий результат, коли і зручно, і святково. А головне - точно увійде в історію якісних ініціатив Кривого Рогу.

екодень
Якщо прочитавши це, ви подумали: “тю, та ми теж!” - напишіть нам. Певні, ми потоваришуємо.


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов