LogoZPPchm

Україна, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Бикова 22д,
тел/факс:  (067) 638 53 93, (068) 776 22 77

Початок нового року почався з активного коментування поправки до ст.32 Закону України «Про відходи», яка проголошує заборону захоронення на полігонах неперероблених (необроблених) побутових відходів. Оскільки головним посланням поправки були штрафи для населення, недивно, що нововедення привернуло увагу багатьох засобів інформації.

«Розділяти і викидати. Саме в такому порядку з нового року в Україні треба позбавлятися сміття згідно з чинними законодавством. Проте на практиці ця новація є неможливою через банальну відсутність контейнерів для різних видів відходів. Ситуацію намагаються виправити екоактивісти та небайдужі. А деяким навіть вдається перетворити відходи на живі гроші.

«Сортування сміття в Україні - річ загадкова. Воно передбачене законом, проте і досі не знайшло втілення у повсякденному житті українців. Фахівці зазначають: документів, що регламентують перелік та послідовність дій у поводженні з відходами, на сьогодні ще немає. Натомість уже з 1-го січня цього року сміття мають сортувати за видами матеріалів.

«При цьому на сьогодні та й не перший рік і окремі громадяни та громадянки, та цілі підприємства примудряються дійсно сортувати. Через мережу пунктів прийому, яку організовує бізнес, через побутові звички біля сміттєвого відра тримати коробку для пластикових пляшок, макулатури та склотари, через самоорганізацію закладів, зокрема шкіл, які заробляють на сортуванні, ми бачимо розуміння і готовність бути законослухняними, якщо власне закони не будуть суперечити здоровому глузду",

Про нововведення у законодавстві щодо сортування сміття говорила Наталя Болдінська з Ольгою Костіною у програмі «Інтерв'ю дня».

Дійсно поправка, введена ще у 2012 році більш стосується організаторів поводження з відходами, а не виконавців. Тобто компанії, органи влади, на які покладені питання ТПВ, а тільки після цього на населення.
Тож очевидно, що поки не створено альтернативних умов звичному викиданню, вимога до громадян стає декларативною.
Проте, якщо з розголосу щодо цієї поправки ми не винесемо урок, то і більш продумані документи типу "Нац.стратегії поводження з відходами" у 2025 теж може стати лише декларацією.


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов