LogoZPPchm

Україна, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Бикова 22д,
тел/факс:  (067) 638 53 93, (068) 776 22 77

Продовжуємо просвітницьку роботу в школах під час канікул

З першого червня в школах Кривого Рогу розпочали роботу пришкільні табори. ЗПП «Чисте місто» вирішило теж не йти на канікули, а поринути у цей світ Країни дитинства.

Тож після привітання КЗШ №114, що на Інгульці, з Днем захисту дітей та з успіхом співпраці в нашому проекті «Я сортую з «Чистим містом» уже наступного дня почали «захоплювати» північну частину міста.

Завдяки підтримці комітету у справах сім’ї і молоді виконкому Тернівської районної у місті ради, зокрема його очільниці Осяніній Вікторії Анатоліївні, було складено графік системного проведення нашої просвітницької кампанії у восьми пришкільних таборах Тернівського району.

2 червня першими слухачами й слухачками стали 1-4 класи в літньому таборі Тернівського ліцею. Склалося враження, що дітворі абсолютно не треба нічого пояснювати, тільки підказати, як і куди сортувати. На цьому ми й зосередили свою увагу, запропонувавши зробити своїх батьків «спільниками» для походів на пункти прийому. А за 20 днів у цьому ж закладі подібні питання і готовність виказала старша аудиторія. 7-8 класи підтримали ідею встановлення екоурн у ліцеї.

1л 2л 3л

У КЗШ №50 основною аудиторією стали підлітки. Характерна для цього віку недовіра до «чергових настанов» і закликів усе-таки була подолана сюжетом про перетворення ПЕТ-пляшки на футболку. Власне, ця частина презентації будь-де викликає найбільшу цікавість, а принесені зразки вторинної сировини, якщо не переконують у цінності відходів, то породжують сумнів, чи дійсно відходи однозначно сміття.

50.1 50.2


У КЗШ №105 було проведено дві зустрічі: з вдумливими підлітками й допитливою малечею. З'ясувалося, що дехто вже практикує роздільний збір! Хто папір відкладає, а хто й алюмінієві бляшанки на дачні потреби переплавляє. Тож домовились, що діти поділяться з однолітками такими успішними домашніми практиками.

105.1 105.2 105.3

Гармонійно вписалася наша лекція у життя пришкільного табору КЗШ №42У День усмішки табору «Дивосвіт» через персонажів популярного мультфільму «Смішарики» говорили, як сміття впливає на довкілля і як люди можуть вплинути на сміття.
На зустріч у другу зміну роботи табору ми вже йшли як додому – босоніж. Умови ігрової кімнати та загальна атмосфера закладу сприяли рівному дружньому спілкуванню.

42.1 42.2


Приємно було визнавати свою неточність на зустрічі в КЗШ№48. Зазвичай, у кінці презентації, після пояснень, чому варто сортувати, ми даємо конкретні поради, як це робити у реальних умовах. І в тому числі називаємо найближчий пункт прийому. Отут вихованці табору й підловили нас та виказали свою обізнаність, нагадавши, що, окрім запропонованого пункту, є ще ближчий і вони знають де. 

48.1 48.2


Першою школою з мікрорайону Даманського, яка долучилася до просвітницького етапу проекту, стала КЗШ №110. І таке враження, що нас тут чекали давно. Принаймні, після зустрічі з невеликою аудиторією вихованок та вихованців, вони запропонували у вересні повернутися й розпочати проект повноцінно для всієї школи.

110.1 110.2 110.3


Аналогічно сталося і в Криворізькій Тернівській гімназії. Нечисленність присутніх не скасувала рішення провести зустріч та познайомитися, адже дійсно віримо, що кожна людина важлива і може поштовхом для зміни свого оточення. В результаті маємо грандіозні плани співпраці із закладом, який в рамках закордонного проекту розвитку учнівських компетенцій бачить нас партнером з посиленням екологічної складової формування особистості.

тг.1 тг2 тг3


Жвавою й веселою пройшли зустрічі у таборі КЗШ №78.
Тема сміття часто викликає посмішку, адже і починаємо її з провокативної пропозиції довести, що сміття не корисне.Веселий настрій не завадив підняти серйозні питання. Ми лише вказували на факти та непохитні природничі процеси, а підлітки самостійно встановлювали логічні зв'язки та наслідки для себе безпосередньо. 

78.1 78.4
78.2 78.3


Сподіваємось, кожна літня зустріч дасть свої плоди у справі дбайливого ставлення до природних ресурсів та правильного поводження з твердими побутовими відходами не тільки щодо подальшої співпраці в навчальний період, а й в думках усіх нових знайомих, що говорити й замислюватися про сміття потрібно та корисно.


МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов