LogoZPPchm

Україна, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Бикова 22а,
тел/факс:  (056) 440 08 31, (056) 440 08 94, (067) 564 06 64

15 листопада з 1997 року в ряді країн світу відзначається Global Recycling Day, покликаний привернути увагу влади й спільноти до питань рециклінгу та важливості переробки вторинної сировини, заохотити тих людей і структури, які вже розділяють відходи. І, безперечно, в нашому місті є кого відзначити цього дня!

З 2016 року в Кривому Розі діє наш проект із впровадження сортування в середніх навчальних закладах. За 2 роки ним охоплено чотири десятки шкіл.
Партнерство громадської організації “Чисте місто-КР”, середніх навчальних закладів та наша підтримка стало успішним. Заклади почали заробляти на вторинній сировині, а разом з позитивними прикладами учні та учениці - підвищувати свою екологічну компетенцію.

Уже третій сезон у Кривому Розі успішно реалізовується наш проект «Я сортую з «Чистим містом», за яким 40 середніх навчальних закладів міста отримали інформаційно-консультаційну підтримку та матеріально-технічне забезпечення, щоб почати перетворювати відходи на доходи.

Тільки за перший сезон 6 шкіл сумарно заробили на сортуванні понад 11 тисяч гривень і разом з іншими учасниками та учасницями проекту продовжують дивувати заробітком на вікна, тенісний стіл, підручники тощо. Такий успіх не міг залишитися без уваги не тільки в Кривому Розі. Побажання запросити звучали і з Харкова, і з Дніпра, і з ближніх селищ та сіл. Проте дійсно співпраця відбулася, коли громада озвучила, що готова брати на себе організаційні та фінансові зобов’язання. Тож з 18 по 20 вересня на запрошення ГО «Зелене серце» за фінансової підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА наша менеджера проекту Ольга Костіна в рамках проекту «Впровадження роздільного збору сміття в навчальних закладах Полтавської області» провела ряд зустрічей у селах та селищах Полтавщини.

Plakat all

З повагою та пропозиціями співпраці, адміністрація ЗПП «Чисте місто»
Телефони для довідок, запис на екскурсії та просвітницькі зустрічі:

(068) 776 22 55, (067) 564 06 64
Ольга Костіна, спеціалістка зі зв’язків з громадськістю.

unnamed

Із задоволенням підтримуємо прогресивні і правильні ідеї в місті.

Ще два роки тому ми дивували відвідувачів та відвідувачок ІІІ міського Дерев’яного фестивалю європейським підходом до поводження з твердими побутовими відходами

Цього року логічно ми стали учасниками «Єврофест» та забезпечили можливість - здати пластикові кришечки.


Таким чином зробили одразу кілька корисних справ:

  • Збільшили чиїсь шанси на виграш путівок, адже за кожні  100кришечок відвідувачі та відвідувачки отримували  100 євриків для обміну на лотерею;
  • Зберегли ресурси, оскільки всі зібрані кришеки підуть на переробку і повернуться до нас новими речами, без використання нових природних ресурсів;
  • Поповнили благодійний фонд. За всі зібрані кришечки одержані кошти передали на лікування Петрової Карини.

За підсумками дії ІІ сезону проекту «Я сортую з «Чистим містом» така кількість школярів та школярок Кривого Рогу з жовтня по червень 2017-2018 взяла участь у 145 інформаційних зустрічах громадської організації «Чисте місто-КР», завдяки чому ще 28 закладів міста розпочали сортування твердих побутових відходів та заробіток на вторинній сировині.

Про перші десять закладів ІІ сезону детальніше тут 

Під час інформаційної кампанії щодо роздільного збору відходів ГО «Чисте місто КР» пропонує початковій школі разом з персонажами мультфільму вгадати – що виготовляють з макулатури: книжки чи будинок?

Діти безпомилково називають – книги. Але, як довела КЗШ№62, відповідь може бути не така й однозначна.
Завдяки макулатурі заклад отримав пластикове вікно!

5 6

Ця новина швидко розійшлася у засобах масової інформації:

Не так давно, у жовтні школа вилучила першу суму на заплановану покупку, а, щоб пришвидшити збір, вирішила долучитися до проекту «Я сортую з «Чистим містом», який, окрім макулатури, передбачає заробіток ще на ПЕТ-пляшці, алюмінієвій бляшанці та упаковках TETRA-PAK..
Так розширення позицій дозволили вже за місяць здати 530 кг вторинної сировини, а разом з попереднім збором макулатури – отримати необхідні 5200 грн для придбання вікна.

Воно й не дивно, оскільки ще не встигли закінчити курс лекцій про переваги сортування для всієї школи, а вже перші слухачі та слухачки почали приносити сировину А три найактивніші класи, 5-Б, 3-А та 2-А, від заготівельно-перереробного підприємства «Чисте місто», партнера проекту, отримали обіцяні солодкі заохочення.

3 4


От що значить і правильна організація на місцях.
Адже потрібно не тільки закликати до сортування, а й одразу мати відповіді на технічні моменти - як безпосередньо в даному закладі буде відбуватися збір. Власне це вирішує кожна школа самостійно. Як показав досвід, з цим КЗШ №62 справилася на «відмінно»!
Тепер у кабінеті інформатики учні та учениці мають наочний доказ, що відходи можна перетворити в доходи, адже саме там встановили чудовий засіб енергоефективності та затишку.

1 2

Початок нового року почався з активного коментування поправки до ст.32 Закону України «Про відходи», яка проголошує заборону захоронення на полігонах неперероблених (необроблених) побутових відходів. Оскільки головним посланням поправки були штрафи для населення, недивно, що нововедення привернуло увагу багатьох засобів інформації.

«Розділяти і викидати. Саме в такому порядку з нового року в Україні треба позбавлятися сміття згідно з чинними законодавством. Проте на практиці ця новація є неможливою через банальну відсутність контейнерів для різних видів відходів. Ситуацію намагаються виправити екоактивісти та небайдужі. А деяким навіть вдається перетворити відходи на живі гроші.

«Сортування сміття в Україні - річ загадкова. Воно передбачене законом, проте і досі не знайшло втілення у повсякденному житті українців. Фахівці зазначають: документів, що регламентують перелік та послідовність дій у поводженні з відходами, на сьогодні ще немає. Натомість уже з 1-го січня цього року сміття мають сортувати за видами матеріалів.

«При цьому на сьогодні та й не перший рік і окремі громадяни та громадянки, та цілі підприємства примудряються дійсно сортувати. Через мережу пунктів прийому, яку організовує бізнес, через побутові звички біля сміттєвого відра тримати коробку для пластикових пляшок, макулатури та склотари, через самоорганізацію закладів, зокрема шкіл, які заробляють на сортуванні, ми бачимо розуміння і готовність бути законослухняними, якщо власне закони не будуть суперечити здоровому глузду",

Про нововведення у законодавстві щодо сортування сміття говорила Наталя Болдінська з Ольгою Костіною у програмі «Інтерв'ю дня».

Дійсно поправка, введена ще у 2012 році більш стосується організаторів поводження з відходами, а не виконавців. Тобто компанії, органи влади, на які покладені питання ТПВ, а тільки після цього на населення.
Тож очевидно, що поки не створено альтернативних умов звичному викиданню, вимога до громадян стає декларативною.
Проте, якщо з розголосу щодо цієї поправки ми не винесемо урок, то і більш продумані документи типу "Нац.стратегії поводження з відходами" у 2025 теж може стати лише декларацією.

3-го січня на своїй сторінці Фейсбук директорка КЗШ №114 повідомила чудову новину: тенісний стіл, придбаний за кошти, зароблені від роздільного збору сміття, вже у школі! Чотири рази учні та працівники КЗШ №114 здавали вторинну сировину, навчаючись розділити сміття, і заробили 3380 гривень. Мета була одна: придбати для шкільної рекреації тенісний стіл. І ось він вже придбаний і чекає аматорів тенісу. Коштує стіл 3517 грн 50 копійок разом з банківськими операціями. Користуємось на здоров’я, і зберігаємо його!

Цю радість підхопили регіональні ЗМІ.
 stol

Так своєму сайті продублював новину krivbass city та доповнивши інтерв’ю з Людмилою Хорьковою поділився Первый Криворожский.

Цілий сюжет події присвятили на "Первом Городском", зазначивши, що збереженню довкілля та заробітку на смітті змалечку вчаться учні 114 школи на Інгульці. З травня 2017-го року вони збирають макулатуру, пластикові пляшечки, кришечки від них, і згодом здають у пункти вторинної сировини. На зароблені кошти поступового планують купувати різні корисні цікавинки для потреб закладу. Першою ластівкою став стіл для пінг-понгу. Далі – більш амбіційні плани.


10 січня в ефірі радіо «Криворіжжя» 90,4 FM у програмі «Діалог» з пані Людмилою та піар-менеджеркою нашого підприємства говорили як перетворювати відходи в доходи та зацікавлювати цим від малого до великого.

1515677607068.jpg

Рівно рік тому, у грудні 2016 ми встановили перші екоурни у трьох школах міста:  ми встановили перші екоурни у трьох школах міста.
Встановлення урн передбачало партнерство, коли громадська організація «Чисте місто-КР» проводила просвітницькі заходи щодо роздільного збору твердих побутових відходів. Наше підприємство забезпечувало умови – урни для сортування та вивіз вторинної сировини. В свою чергу навчальні заклади організовували внутрішні процеси збору. Винагородою за працю були кошти та солодощі.

Така модель перетворення відходів у доходи виявилася настільки успішною, що тільки за сезон жовтень-грудень 2017 до проекту «Я сортую з «Чистим містом» долучилися ще 10 закладів середньої ланки освіти.

Починаючи з грудня 2016 року ми встановили екоурни в 11 школах міста. Після перших місяців просвітницької діяльності серед школярства, стало зрозуміло, що без створення відповідних умов заклики до сортування малоефективні та, скажімо прямо, нечесні. Тож для шкіл, які готові були до серйозної співпраці ЗПП «Чисте місто» надало безоплатно комплект екоурн для роздільного збору ТПВ.

І ось за перший сезон запуску партнерського проекту «Я сортую з «Чистим містом» вже маємо чудові результати.

6 шкіл Кривого Рогу, які прийняли рішення організувати роздільний збір твердих побутових відходів зрозуміли, що це не тільки благородна й екологічно потрібна справа, але й має економічний зиск.
Для натхнення і прикладу ділимося історіями успіху, як зміна парадигми про відходи від сміття до ресурсів може приносити відчутні результати.

Продовжуємо просвітницьку роботу в школах під час канікул

З першого червня в школах Кривого Рогу розпочали роботу пришкільні табори. ЗПП «Чисте місто» вирішило теж не йти на канікули, а поринути у цей світ Країни дитинства.

Тож після привітання КЗШ №114, що на Інгульці, з Днем захисту дітей та з успіхом співпраці в нашому проекті «Я сортую з «Чистим містом» уже наступного дня почали «захоплювати» північну частину міста.

Завдяки підтримці комітету у справах сім’ї і молоді виконкому Тернівської районної у місті ради, зокрема його очільниці Осяніній Вікторії Анатоліївні, було складено графік системного проведення нашої просвітницької кампанії у восьми пришкільних таборах Тернівського району.

2 червня першими слухачами й слухачками стали 1-4 класи в літньому таборі Тернівського ліцею. Склалося враження, що дітворі абсолютно не треба нічого пояснювати, тільки підказати, як і куди сортувати. На цьому ми й зосередили свою увагу, запропонувавши зробити своїх батьків «спільниками» для походів на пункти прийому. А за 20 днів у цьому ж закладі подібні питання і готовність виказала старша аудиторія. 7-8 класи підтримали ідею встановлення екоурн у ліцеї.

1л 2л 3л

 

Шановні мешканці Кривого Рогу!
Щиро вітаємо вас зі святом Світлого Христового Воскресіння!

4ff4328b041b3d34d19ce8cee2de5688 khd13

 

Разом збережемо цей прекрасний світ для наших майбутніх поколінь!

МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов