LogoZPPchm

Україна, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Бикова 22д,
тел/факс:  (056) 440 08 31, (056) 440 08 94, (067) 564 06 64

У третьому сезоні до нашого проекту "Я сортую з "Чистим містом" долучилися 29 середніх навчальних закладів.В тому числі вперше 3 сільські - більше за посиланням "Чисте місто - чисте село".
Також 10 пришкільних таборів і 2 позашкільні заклади. Та вперше 3 дитячі садочки - про початок писали у новині "Проект починає працювати у дитячих садочках".
А починався 2018-19 навчальний рік з 4 навчальних закладів Полтавської області- деталі за посиланням "Наш досвід сортування переймає Полтавщина".

Нагадаємо досягнення проекту у попередньому сезоні - "10 тисяч 11 дітей Кривого Рогу взяли участь у проекті щодо роздільного збору у 2017-2018 навчальному році".

Підбиваємо підсумки й зростаємо разом!

зображення viber 2019 07 29 12 21 09

Проект “Я сортую з “Чистим містом” охоплює не тільки навчальні заклади різного типу, але й шириться територіально. Межі міста не стають на заваді, якщо ми бачимо щирі зацікавлення та бажання діяти.
Першою з Криворізького району до проекту долучилася Глеюватська школа. За отримані від збору вторинної сировини кошти шкільне самоврядування придбало шаровари. Завдяки цьому виступи наших дітей стали ще яскравішими.

У свій час програму для початкової школи було сформовано завдяки пропозиціям і порадам самих вчительок. В роботі з дитячими садками ми вирішили, що партнерство теж може початися вже на етапі адаптації матеріалу для дошкільного віку.

 

 

27 лютого на запрошення дошкільного навчального закладу №133 провели зустріч з педагогічним та технічним персоналом про можливості сортування в закладі.

Ми неодноразово чули побажання починати нашу просвіту з найменших. І от, коли з садочка на мікрорайоні “Східний” озвучили свою готовність самим повчитися та дітей навчити, залюбки підтримали ініціативу.

 

Вже за місяць після зустрічі наші знання та матеріали у поєднанні з досвідом виховательок у закладі створили чудовий прецедент для міста - сценарій екологічної розваги, показавши, що проект "Я сортую з "Чистим містом" має потенціал працювати у дошкільних закладах так само системно як в середній ланці освіти.

20.03.2019 в КДНЗ (ясла-садок) №133 пройшла екологічна розвага «День Землі». Разом з казковими Фіксиками малюки переглядали мультики, розгадували загадки, складали пазли та в рухливих іграх, естафетах й хороводах засвоювали важливість дбайливого ставлення до природи та навички сортування.

DSC 2886 DSC 2924 DSC 2936
DSC 2942 DSC 2969 DSC 2990

Радіємо чудовій співпраці, та ще раз переконуємось, що партнерство дає найкращий результат!


Весь час дії проекту “Я сортую з “Чистим містом” ми не тільки безпосередньо вчили середні навчальні заклади перетворювати відходи на доходи, але й з радістю ділилися досвідом, як учити. Тож вирішили узагальнити цей бік нашої діяльності.
21.09.2017 в навчально-виховному комплексі «Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів – Тернівський ліцей» відбувся міський семінар-практикум для вчителів екології, біології, географії, фізики та керівників районних методичних об’єднань з метою виявлення міждисциплінарних зв'язків.
Власне, на цю наскрізність наслідків життєдіяльності людства у вигляді сміття ми постійно вказуємо у своїх зустрічах.
Разом з тим, ми запропонували долучити до теми поводження з ТПВ ще й економічну складову. Не тільки додати в обчислення згубний вплив забруднення, але й ввести практику сортування у школах, аби відчути матеріальну користь від правильного поводження з відходами.

22140919 726149380904302 3510009495089758099 n

8 грудня в Одеському національному академічному театрі опери та балету відбулася церемонія нагородження Social Project Awards - Премії у сфері соціальних проектів і соціальних інновацій, основна мета якої популяризувати соціальні проекти і талановитих громадських діячів, які формують майбутнє країни. Це своєрідний Оскар у сфері соціальних проектів.
Три кити, на яких заснована ідея премії:

  • про кращі соціальні проекти повинні знати;
  • проекти, що розвиваються, отримують можливість перейняти успішний досвід реалізації;
  • нагородження проектів, які приносять користь суспільству і світу в цілому, має бути піднесено до рівня найпрестижніших нагород.

З 410 поданих проектів наш проект “Я сортую з “Чистим містом” увійшов в Топ-100 кращих соціальних проектів України!

Дякуємо всім хто вже 2-й рік з нами! Вірить, діє та підтримує!

Позаду понад 50 шкіл, які вже долучилися сортують і заробляють.. Попереду ще 70 можливостей бути кращими, бути потрібними.
Натхненні високою відзнакою, ми продовжуємо працювати далі та допомагати навчальним закладам перетворювати відходи в доходи!

"Я сортую з "Чистим містом" - проект для середніх навчальних закладів на 2018-19 навчальний рік.

viber image viber image1

15 листопада з 1997 року в ряді країн світу відзначається Global Recycling Day, покликаний привернути увагу влади й спільноти до питань рециклінгу та важливості переробки вторинної сировини, заохотити тих людей і структури, які вже розділяють відходи. І, безперечно, в нашому місті є кого відзначити цього дня!

З 2016 року в Кривому Розі діє наш проект із впровадження сортування в середніх навчальних закладах. За 2 роки ним охоплено чотири десятки шкіл.
Партнерство громадської організації “Чисте місто-КР”, середніх навчальних закладів та наша підтримка стало успішним. Заклади почали заробляти на вторинній сировині, а разом з позитивними прикладами учні та учениці - підвищувати свою екологічну компетенцію.

Уже третій сезон у Кривому Розі успішно реалізовується наш проект «Я сортую з «Чистим містом», за яким 40 середніх навчальних закладів міста отримали інформаційно-консультаційну підтримку та матеріально-технічне забезпечення, щоб почати перетворювати відходи на доходи.

Тільки за перший сезон 6 шкіл сумарно заробили на сортуванні понад 11 тисяч гривень і разом з іншими учасниками та учасницями проекту продовжують дивувати заробітком на вікна, тенісний стіл, підручники тощо. Такий успіх не міг залишитися без уваги не тільки в Кривому Розі. Побажання запросити звучали і з Харкова, і з Дніпра, і з ближніх селищ та сіл. Проте дійсно співпраця відбулася, коли громада озвучила, що готова брати на себе організаційні та фінансові зобов’язання. Тож з 18 по 20 вересня на запрошення ГО «Зелене серце» за фінансової підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА наша менеджера проекту Ольга Костіна в рамках проекту «Впровадження роздільного збору сміття в навчальних закладах Полтавської області» провела ряд зустрічей у селах та селищах Полтавщини.

Plakat all

З повагою та пропозиціями співпраці, адміністрація ЗПП «Чисте місто»
Телефони для довідок, запис на екскурсії та просвітницькі зустрічі:

(068) 776 22 55, (067) 564 06 64
Ольга Костіна, спеціалістка зі зв’язків з громадськістю.

unnamed

Із задоволенням підтримуємо прогресивні і правильні ідеї в місті.

Ще два роки тому ми дивували відвідувачів та відвідувачок ІІІ міського Дерев’яного фестивалю європейським підходом до поводження з твердими побутовими відходами

Цього року логічно ми стали учасниками «Єврофест» та забезпечили можливість - здати пластикові кришечки.


Таким чином зробили одразу кілька корисних справ:

  • Збільшили чиїсь шанси на виграш путівок, адже за кожні  100кришечок відвідувачі та відвідувачки отримували  100 євриків для обміну на лотерею;
  • Зберегли ресурси, оскільки всі зібрані кришеки підуть на переробку і повернуться до нас новими речами, без використання нових природних ресурсів;
  • Поповнили благодійний фонд. За всі зібрані кришечки одержані кошти передали на лікування Петрової Карини.

За підсумками дії ІІ сезону проекту «Я сортую з «Чистим містом» така кількість школярів та школярок Кривого Рогу з жовтня по червень 2017-2018 взяла участь у 145 інформаційних зустрічах громадської організації «Чисте місто-КР», завдяки чому ще 28 закладів міста розпочали сортування твердих побутових відходів та заробіток на вторинній сировині.

Про перші десять закладів ІІ сезону детальніше тут 

Під час інформаційної кампанії щодо роздільного збору відходів ГО «Чисте місто КР» пропонує початковій школі разом з персонажами мультфільму вгадати – що виготовляють з макулатури: книжки чи будинок?

Діти безпомилково називають – книги. Але, як довела КЗШ№62, відповідь може бути не така й однозначна.
Завдяки макулатурі заклад отримав пластикове вікно!

5 6

Ця новина швидко розійшлася у засобах масової інформації:

Не так давно, у жовтні школа вилучила першу суму на заплановану покупку, а, щоб пришвидшити збір, вирішила долучитися до проекту «Я сортую з «Чистим містом», який, окрім макулатури, передбачає заробіток ще на ПЕТ-пляшці, алюмінієвій бляшанці та упаковках TETRA-PAK..
Так розширення позицій дозволили вже за місяць здати 530 кг вторинної сировини, а разом з попереднім збором макулатури – отримати необхідні 5200 грн для придбання вікна.

Воно й не дивно, оскільки ще не встигли закінчити курс лекцій про переваги сортування для всієї школи, а вже перші слухачі та слухачки почали приносити сировину А три найактивніші класи, 5-Б, 3-А та 2-А, від заготівельно-перереробного підприємства «Чисте місто», партнера проекту, отримали обіцяні солодкі заохочення.

3 4


От що значить і правильна організація на місцях.
Адже потрібно не тільки закликати до сортування, а й одразу мати відповіді на технічні моменти - як безпосередньо в даному закладі буде відбуватися збір. Власне це вирішує кожна школа самостійно. Як показав досвід, з цим КЗШ №62 справилася на «відмінно»!
Тепер у кабінеті інформатики учні та учениці мають наочний доказ, що відходи можна перетворити в доходи, адже саме там встановили чудовий засіб енергоефективності та затишку.

1 2
МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов